Живко Фирфов бр 43. Драчево, Кисела Вода | Отворено од 09 секој ден

Добредојдовте во PlayHouseCaffe

Овде секогаш има што да се прави, ние сме бар/кафе каде што има место и луѓе коишто ги пазат вашите дечиња додека си играат. Во меѓувреме релаксирајте се со кафе или пијалок и присуството на своите блиски.
Јужно Африканскиот дух на “Убунту” (хуманост кон другите) се поврзува со пријателската култура на Македонија.

За Нас

PlayHouseCaffe е бар/кафе каде што може да се релаксирате додека вашите дечиња се забавуваат. Ние имаме професионални лица коишто се грижат за вашите дечиња додека си играат. Базирани сме во Драчево, Скопје. Можете да закажете детски забави, но достапни сме и за други видови на забава како што се родендените, работни прослави, или момачки забави. Покрај барот на локацијата може да најдете и маса за билјард, а отворени сме за млади и стари. Нашиот фокус е кон вас, нашите потрошувачи и вие сте нашиот главен приоритет.

Забава за целото семејство

Најтешкиот дел од имањето дечиња е влијанието што тие го имаат врз нашиот друштвен живот. Едноставно нема доволно часови во животот за да се решат сите мали проблеми коишто се потребни за работите да продолжат да одат во правилната насока. Секогаш има некој нов предизвик, којшто го бара вашето време, и се забележувате губите допир во врските со своите блиски пријатели.

Што ако би можеле да имате доволно време и внимание за своите дечиња и вашите пријатели, без потреба од жртвување?

Ова е возможно со PlayHouseCaffe, уникатна локација во Скопје која што ви овозможува да уживате во присуството на пријателите, додека вашите дечиња си играат во безбедна средина, со лица квалификувани за грижа на деца. Можете да ги гледате како си играат, додека си уживате во омилениот пијалок заедно со блиските пријатели.

Додека вие пиете кафе

Излегувањето со пријатели никогаш не било полесно. Со PlayHouseCaffe можете да уживате додека вашите дечиња се згрижени од квалификуван кадар.

Играј биљард со своите пријатели.

PlayHouseCaffe е одлична локација за било која возрасна група. Биљардот и кафичот се достапни за стари и за млади.

Уживај во одличен Коктел

Без разлика дали е преку недела или за време на викенд, секогаш е добар момент за споделите еден коктел со најблиските пријатели.

Игротека

Изнајмете го нашиот простор за вашата забава.

Со цел да овозможиме достапост за секого, а воедно да не го жртвуваме квалитетот изградивме поширок избор на понуди за организирање на забави во PlayHouseCaffe. Слободно јавете се или посетете не доколку имате прашања или посебни барања.

Пињата

За само 1000 денари додадете ја оваа забавна атракција која ги активира дечињата и го прави роденденот незаборавен.

Купишта бонбони, бајадери, лижавчиња, мастики и карамели за сите поканети.

PlayHouse понуда за храна

Понуда 1 – 250 ден. по човек

 

Салати: Сезонска, Макало, Таратур

Ладен Ордевер: Кулен, Пченица, Свински Врат, Пилешки Гради, Свинска Шунка, Сирење, Кашкавал.

Топол Ордевер: Пирошка, Кашкавал, Кромид, Крокети, Тартар Сос

Пецива: Капричоза, Пита, Проја

Понуда 2 – 350 ден. по човек.

 

Салати: Сезонска, Макало, Таратур

Ладен Ордевер: Кулен, Пченица, Свински Врат, Пилешки Гради, Свинска Шунка, Сирење, Кашкавал.

Топол Ордевер: Пирошка, Кашкавал, Кромид, Крокети, Тартар Сос

Топла Купка: Пилешки Нуазети, Свински Нуазети, Пилешки Прсти, Уштипци

Пецива: Капричоза, Пита, Проја

Детско Мени

150 ден.

 

  • Пици,
  • Мини Бургери,
  • Мини Клуб Сендвичи

Засебни Даски

  600/500 ден.

1. Топол Ордевер: Пирошка, Кашкавал, Кромид, Крокети, Тартар Сос

2. Ладен Ордевер: Кулен, Печеница, Свински Врат, Пилешки Гради, Свинска Шунка, Сирење и Кашкавал.

 

Play House Caffe

За да закажете забава или журка, јавете се на бројот подолу, или дојдете на едно кафе.

Кликни овде за насоки

Работно време:

  • Понеделник – Четврток: 09:00 – 24:00
  • Петок – Сабота : 09:00 – 01:00
  • Недела : 09:00 – 24:00

Телефон:  +389 (0) 72 215 948

Email: info@playhousecaffe.com.mk

Play House Caffe

Play House Caffe

За да закажете забава или журка, јавете се на бројот подолу, или дојдете на едно кафе. Кликни овде за насоки Работно време:

  • Понеделник – Четврток: 09:00 – 24:00
  • Петок – Сабота : 09:00 – 01:00
  • Недела : 09:00 – 24:00

Телефон:  +389 (0) 72 215 948 Email: info@playhousecaffe.com.mk